مقالات

5 ایده عالی برای انتخاب سنگ مناسب کف سازی محوطه

سنگ مناسب برای کف سازی محوطه

اگر قصد کف سازی یک محوطه مسکونی یا تجاری را دارید، لازم است که پیش از هر اقدامی نسبت به انتخاب کردن سنگ مناسب برای کف سازی محوطه اقدام کنید. به این شکل می توانید با یک مقایسه هوشمندانه میان مدل های مختلف، بهترین کف پوش را برای محوطه مورد نظر خود در نظر گرفته و با خرید بهینه، بهترین بهره برداری را داشته باشید. شما ممکن است در نظر اول به سراغ انواع واش بتن بروید یا موزاییک پلیمری را ترجیح بدهید. به هر ترتیب لازم است که نسبت به انواع کف پوش ها آگاهی پیدا کرده و بهترین آن ها را با توجه به نیاز خود و محوطه ای که در نظر گرفته اید، انتخاب کنید.

انتخاب کردن سنگ مناسب برای کف سازی محوطه

در ادامه به بهترین انواع سنگ برای کف سازی محوطه می پردازیم.

[پیشنهاد می شود این مقاله را بخوانید: شناخت انواع سنگفرش]

1- استفاده از سنگ فرش آجری

برای کف محوطه استفاده کردن از آجر می تواند به عنوان عکس سنگ فرش کف محوطه یک انتخاب جالب و ایده جدید باشد و همچنین یک ویژِگی مثبت که برای سنگ فرش کردن آجری وجود دارد این است که مصالح به کار رفته در این حالت به خوبی و به طرز مناسبی با یک دیگر هماهنگ و تطبق داده می شوند. بنابراین به همین علت می باشد که از این سنگ فرش ها با قرار دادن آنها در کنار چوب و مصالح دیگر استفاده می شود.

در رابطه با استفاده کردن از آن ایده اندازه استانداردی که برای این آجر ها در نظر گرفته شده است، اندازه ۱۰ در ۲۰ سانتی متر مربع می باشد که رعایت کردن این اندازه استاندارد می‌ تواند برای ایجاد کردن هر گونه طرح زیبایی در کف محوطه کاربرد فراوانی را داشته باشد. همچنین استفاده کردن از آجر دارای زنگاری است که مایل به رنگ قرمز است و این رنگ می تواند به فضا گرمای خاصی را بدهد.

[مقاله مرتبط: انواع سنگفرش حیاط]

سنگ فرش آجری

2- استفاده از سنگ گرانیت

استفاده کردن از سنگ گرانیت در سنگ فرش محوطه‌، محوطه و معابر اگر در معادن منطقه ‌ای باشد که شما در آن جا ساکن هستید و در آن مناطق سنگ گرانیت بسیار یافت می‌شود، بنابراین بر اساس این موضوع می توانید که از آن به ‌صورت یک نوع مصالح ساختمانی محلی که دارای مقاومت نیز هستند.

3- استفاده از سنگ آهک

در بیشتر موارد استفاده کردن از سنگ آهک با رنگ‌ هایی که کرم و مایل به سفید هستند و در برخی از مواقع هم سفید و متمایل به خاکستری موجود است. رنگ‌ های روشن استفاده شده در این سنگ ها به این سبب که در فضاها و مناطق گرم کاربرد دارند و می تواند یک انتخاب عالی و ایده آل به شمار برود، به این دلیل که ان سنگ ها با رنگ روشن می تواند گرمای موجود در محیط را به نحو خوبی انعکاس دهد و هم چنین استفاده کردن از سنگ آهک می تواند به مناطق و فضاهای سبز که سایه دار نیز هستند، روشنایی خاصی را ببخشد.

[همچنین بخوانید: بهترین سنگفرش حیاط]

سنگ فرش کردن به وسیله سنگ آهک

4- استفاده از سنگ تراورتن

جنس تراورتن که نسبت به سنگ آهک سخت‌ و محکم تر می باشد و قدرت نفوذ پذیری کم تری را برخوردار می باشد که این موضوع به این علت است که مراقبت کردن و نگه داری از آن راحت‌ تر و مناسب باشد. این سنگ ها به علت اینکه پوشش مناسب و بسیار دوست داشتنی برای پاهایی که برهنه هستند، همچنین استفاده از این سنگ می تواند یک انتخاب بسیار شایسته‌ و مناسب در جهت سنگ فرش کردن قسمت های کنار استخر می‌ باشد.

5- استفاده از سنگ های آبی یا خاکستری

سنگ های آبی که نوعی از سنگ های ورقه ورقه می باشد و این سنگ ها که در جهت خط و خطوط شکافی که دارند، شکسته خواهند شد تا به وسیله شیک ترین سنگ فرش برای استفاده کردن در محیط های بیرونی و محوطه منزل شما عرضه می شود. برای پیاده کردن طرح منظمی که در جهت استفاده کردن در پاسیو می باشد. این سنگ ها به شکل سنگ فرش مستطیلی هستند که با ابعاد تعیین شده نیز وجود دارند. این سنگ که جزء یکی از متداول ترین و معمول ترین مصالح و به عنوان سنگ محوطه به کار می روند.

[همچنین بخوانید: کفپوش مناسب ایوان]

سخن پایانی

شما انتخاب کردن سنگ مناسب برای کف سازی محوطه را با چه ایده هایی همراه می دانید؟ از میان انواع معرفی شده در بالا، کدام یک برای محوطه های ساختمان های مسکونی مناسب تر بوده و کدام یک را برای ساختمان های تجاری و اداری، مناسب می دانید؟

0 0 رای ها
امتیاز این مطلب
guest
0 نظرات سایر کاربران
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments