انواع سنگفرش پلیمری را بشناسیم

سنگفرش های پلیمری

سنگفرش های پلیمری انواع مختلفی دارد. در زیر به انواع سنگ فرش های پلیمری اشاره کرده ایم :

موزاییک پلیمری : موزاییک پلیمری یکی از انواع کف پوش های متنوع می باشد و دارای تراکم بالایی دارد و از بتن متراکم ساخته شده است  دلیل این تراکم بالا از مراحل پلیمریزاسیون و میز ویبره بدست می آید و موادی مانند سنگدانه ، سیمان ، رزین سمنت پلاست در تهیه آن استفاده می شود .

افزودنی های شیمیایی  و ترکیبات پلیمری باعث شده است که زیبایی خاصی به موزاییک پلیمری بدهد و همچنین همین مواد باعث مقاومت و زیبایی خاصی در موزاییک های پلیمری شده است . موزاییک های پلیمری دارای مقاومت بالا در هوای سرد و حتی یخبندان دارد و دلیل آن این است که آب با درصد پایینی جذب موزاییک می شود و همچنین تراکم زیادی در زمان این محصول استفاده می شود .

رنگ هایی که در ساخت موزاییک پلیمری استفاده می شود رنگدانه های شیمیایی می باشد و به همین دلیل تنوع در ایجاد رنگ ها بسیار زیاد می باشد و رنگدانه ها می تواند به صورت قرمز ، آبی ، سفید ، سیاه و یا رنگ هایی متنوع دیگری باشد .  طرح هایی که در موزاییک های پلیمری استفاده می شود می توانند تمامی سلیقه ها و نیاز ها را پوشش می دهد . شما می توانید موزاییک های پلیمری را در کف حیاط ها ، سنگ فرش های پلیمری برای کفپوش پیاده روها ، پشت بام ، پارکینگ در مکان های مسکونی و تجاری استفاده شده است .

مزایای سنگفرش های پلیمری

سنگ فرش های پلیمری مزیت های زیادی دارد . در زیر سعی کرده ایم به مزیت های سنگ فرش پلیمری اشاره کرده ایم :

 •   سنگ فرش های پلیمری دارای مقاومت بسیار بالا هستند و همچنین استحکام بالا دارد و دلیل آن میتواند استفاده از تکنولوژی های روز دنیا باشد که در ساخت این سنگ فرش ها استفاده می شود .
 •   این سنگ فرش ها به دلیل موادی  که در آنها استفاده شده است بسیار سبک می باشد  به راحتی می توان آنها را جابجا کرد .
 •   نصب سنگ فرش های پلیمری بسیار آسان می باشد و می توانید در کمترین زمان آنها را نصب نمایید .
 •   سنگ فرش های پلیمری طرح و رنگ های متنوع و زیبایی دارد که می توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود آنها را انتخاب نمایید .
 •   شما می توانید با توجه به نیاز خود در هر منطقه ای که هستید سنگ فرش را متناسب با شرایط آن انتخاب نمایید .
 •   سنگ فرش پلیمری می تواند در نماهای خارجی و داخلی نیز استفاده می شود .
 •   با استفاده از سنگ فرش های پلیمری شما دیگر نیاز ندارید که از برشکاری استفاده کنید و دیگر زمانی برای برش زدن سنگ فرش ها استفاده
 •   در زمان نصب سنگ فرش پلیمری دیگر شما نیاز ندارید که از ابزارهای خاص و گران استفاده نمایید .

سنگفرش های پلیمری

سنگ فرش های پلیمری از دسته سنگ های مصنوعی محسوب می شود در ترکیبات سنگ فرش از افزودنی ها و سنگ های طبیعی استفاده می شود و دارای وزن کمی می باشد  و سیمان و رس از مواد اولیه در این سنگ فرش ها می باشد و برای تولید سنگ فرش با رنگ های زیبا و متنوع از رنگدانه ها استفاده میشود .

ماسه اولین مهمترین جزء در تولیدات سنگ فرش ها پلیمری و موزاییک پلیمری می باشد همچنین مواد شیمیایی و افزودنی های با چسبندگی بالا استفاده می شود که مقاومت را در سنگ فرش ها پلیمری بالا می برد  .

این سنگ فرش ها در محیط هایی که قلیایی هستند و دارای اشعه ماورا بنفش هستند بهترین انتخاب و گزینه سنگ فرش پلیمری می باشد  . برای اینکه این سنگ فرش ها بیشتر مانند سنگ های طبیعی باشد در قالب ها مخصوص ریخته می شود تا طرحی زیبا و طبیعی داشته باشد .

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی کفپوش ها جدید وارد بازار شده است که ویژگی ها بسیار زیادی به نسبت کفپوش ها طبیعی که از سنگ ساخته می شود دارد . کفپوش  های بتنی از سری کفپوش هایی می باشد که مقاومت بالایی دارند و به نسبت کفپوش های دیگر قیمت بسیار مناسب تری دارد . کفپوش های بتنی معمولا از سنگ آهک ، سنگ ریزه های گرانیتی و سولفات کلسیم استفاده می شود . شما می توانید سنگ فرش های بتنی در هر مکانی که می خواهید استفاده نمایید و نگرانی برای استحکام و دوام این کفپوش ها نداشته باشید . در یر به مزیت هایی که کفپوش های بتنی دارد اشاره کرده ایم :

 • کفپوش های بتنی با توجه به مواد اولیه ای که در ساخت آنها استفاده شده است دارای مقاومت بسیار بالایی هستند .
 •   کفپوش های بتنی می تواند گرما را در حد بالایی جذب کند و به شما در صرفه جویی انرژی کمک می کند .
 •   شما زمانی که از کفپوش های بتنی استفاده میکنید دیگر نیاز نیست نگرانی برای نگهداری آنها داشته باشید . زیرا بسیاری از کفپوش ها باید در دمای خاصی باشند تا در دماهای بالا نشکنند و یا برای تمیز کردن آن نیازی نیست که زیاد دردسر بکشید .
 •   شما میتوانید به راحتی کفپوش های بتنی را تمیز کنید و نگرانی برای استفاده از مواد شوینده های خاص نداشته باشید .
 •   کفپوش های بتنی می تواند به نسبت کفپوش های دیگر محیط را گرم کند .
 •   یکی از مزیت های اصلی و مهم در کفپوش های بتنی این است که مقاومت بسیار بالایی در آتش سوزی و سیل دارد .
 •   یکی از مزیت های دیگر کفپوش های بتنی این است که این کفپوشها ماندگاری بسیار بالایی دارند و به همین دلیل از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است .
 •     یکی از دلایل محبوبیت کفپوش های بتنی این است که این کفپوش ها دارای طرح و رنگ های بسیار متنوعی می باشد .

در قسمت مزایا کفپوش های بتنی ذکر کردیم که این کفپوش ها گرما را تا حد بالایی جذب می کنند و همین امر باعث می شود که در انرژی صرفه جویی شود . در کار این ویژگی اگر فضای محیط دمای کمی داشته باشد  به همان میزان دمای سرد را جذب می کند  . اگر شما می خواهید این ویژگی را در داخل منزل استفاده نمایید می توانید با استفاده از یک موکت و قالیچه تا حد زیادی سرما آن را بگیرید .

یکی از معایب کفپوش های بتنی این است که قابلیت ارتجاعی دارند و ممکن است تا حد زیادی باعث دردهای مفصلی و کمر شود به همین دلیل سعی می شود که بیشتر از این کفپوش ها در محیط های بیرون استفاده می شود .

کفپوشهای بتنی به دلیل اینکه سفت بودن بالایی  که دارد باعث می شود در صورت برخورد هرگونه شی شکستنی با آن سریع بشکند . بیشتر افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند پیشنهاد می دهند که به هیچ عنوان اتاق کودکان و افراد سالخورده از این کفپوش استفاده نشود .

یکی دیگر از معایب این کفپوش ها این است که اگر در زمان نصب به خوبی بتونه کاری انجام نشود باعث می شود که که کپک و قارچ در این کفپوش ها رشد کند و دلیل آن این است که جذب رطوبت در حد بالایی انجام می شود .

کاربرد کفپوش های بتنی

امروزه بیشتر افراد برای کفپوش ها از کفپوش های بتنی استفاده می کنند در زیر به کاربردهای کفپوش های بتنی اشاره کرده ایم :

کف پوش های تنی برای اینکه این ویژگی را دارد که احتمال سرخوردگی در آنها بسیار کم می باشد در روسازی های کف از آن استفاده می شود .

کفپوش های بتنی به دلیل اینکه طرح و رنگ های زیادی که  دارد باعث می شود که در مکانهایی که می خواهند از کارهای تزئینی استفاده کنند استفاده می شود .

به دلیل مقاومت و استحکام بالایی که در کفپوش های بتنی دارد در مکان های صنعتی نیز استفاده می شود .

در مکانهایی که احتمال فرسایش وجود دارد از کفپوش ها بتنی استفاده می شود .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید...

سنگفرش حیاط
مقالات

سنگفرش حیاط + انواع سنگ ها

ابتدا باید به این موضوع بپردازیم که منظور از سنگ فرش کردن به معنی کنار هم قرار دادن سنگ به طور منظم یا به صورت نامنظم است، بنابراین می توان از این نوع پوشش برای بستر سازی راه ها و کفپوش کردن مکان هایی مانند حیاط استفاده کرد چرا که مقاومت سنگ در مقایسه با

کفپوش زمین بازی کودکان
مقالات

کفپوش زمین بازی کودکان ؛ 6 نکته مهم

زمین های بازی از درجه محبوبیت و البته حساسیت زیادی برخوردار بوده و لازم است که در خصوص انتخاب کفپوش زمین بازی کودکان دقت عمل کافی به خرج داده شود. ساماندهی چنین فضایی نیاز به انطباق با چندین نیاز دارد و ایمنی یکی از مهمترین موارد است. به همین دلیل، انتخاب کفپوش برای زمین بازی

0 0 رای ها
امتیاز این مطلب
guest
0 نظرات سایر کاربران
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
اسکرول به بالا