ClickCease

کفپوش پرسینمایندگی آپتوس ایران

52e69ea47c44d4132ec5a42cb2e33a98

کفپوش پرسی چیست؟

یکی از محصولات و مصالح پرکاربرد که با نام کفپوش بتنی پیاده رو نیز معروف هستند، کفپوش های پرسی از جنس بتن می باشند. کاربرد کفپوش های پرسی اغلب برای مسیرهای پرتردد و پیاده رو ها است. مواد تشکیل دهنده این محصول بتنی شامل ماسه، سیمان، سنگ ‌دانه، پودر سنگ، آهک، سولفات کلسیم و آب می باشند. برای افزایش استحکام و عمر مصرف این کفپوش ها روی آنها را با یک لایه روکش پودر بتن می پوشانند. این کفپوش ها کاملا متراکم هستند زیرا در دستگاه مخصوص فشرده شده اند.

ef86e4ef-7c0a-4a7e-b788-31d0dc408145

مشخصات ظاهری و فنی کفپوش پرسی

این محصول متنوع است و دارای مدل های ساده، آجری، صخره ای، نوستالیت، کوبیک، آی، واش و مدل شیاری که مخصوص نابینایان است. این مدل ها اغلب اندازه های استاندارد 10x20 سانتیمتر، کفپوش بتنی پرسی 20x20 سانتیمتر، کفپوش بتنی پرسی 40x40 سانتیمتر با ضخامت حدود ۱۰۰ میلی متر را دارا می باشند. کفپوش های پرسی در رنگ های زرد، آبی، قرمز، سفید، سبز، مشکی و طوسی موجود است. آستانه تحمل دما در این کف پوش ها از منفی ۲۰درجه سانتی گراد تا مثبت ۲۴ درجه سانتی گراد می باشد.

3-903241

کاربرد های کفپوش بتنی پرسی

ایجاد پیاده روهای خیابان ها و بازار، انجام پروژه های عمرانی، ایجاد راهرو در اسکله و بندرگاه ها، راهرو های ایستگاه مترو و قطار، بازارهای سر پوشیده و سر باز، کف سازی پارکینگ، کف سازی حیاط های ساختمان های اداری و مسکونی، کفسازی انبارها، کف سازی جایگاه های سوخت گیری مثل پمپ بنزین و پمپ گاز، کف سازی رمپ ها، کفسازی محوطه کارخانه ها، گاراژهایی که عبور و مرور ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین انجام می شود.

219656c2-2157-470f-b116-0e3522fcd716

مزایای کفپوش پرسی

1- عمر طولانی 2- مقاومت و استحکام بالا 3- ضد احتراق بودن 4- سر سخت بودن در برابر هوای سردسیر و گرمسیر 5- دارای خاصیت ضد لغزش و ضد سایش 6- سهولت در نظافت 7- امکان گندزدایی آسان 8- مقاوم در برابر بنزین، روغن خودرو و انواع حلال ها 9- مقرون به صرفه بودن این محصولات 10- مقاومت در برابر سرخوردن افراد 11- توانایی تحمل وزن زیاد

1009561210kafpoosh2

طرز ساخت کفپوش بتنی پرسی

در مرحله اول قبل از ساخت و تولید مواد اولیه مصرفی زیر آزمون های شیمیایی و فیزیکی تست و بررسی می شوند و برای ایجاد اطمینان از مطابقت کیفیت آن ها با استانداردها مورد سنجش قرار می گیرند. بعد از سنجش پارامترهای مهم در کنترل کیفیت مواد اولیه تهیه شده و مرغوب را اندازه گیری و پیمانه می کنند. تمام این مراحل برای تولید یک قطعه از کفپوش بتنی پرسی انجام می شود. بعد از آماده شدن مواد اولیه آنها را درون یک قالب می ریزند تا شکل قالب را به خود بگیرد. در این مرحله قالب زیر دستگاه فشار ۱۶۰ قرار می گیرد تا کاملا متراکم شود، بعد از پرس شدن آب های اضافی از پوسته و هسته مرکزی آن خارج می شوند. مرحله پرس کاری نقش اصلی و اساسی در افزایش استحکام این محصولات دارد. کفپوش بتنی پرسی به صورت ۲ لایه ساخته می شود. دارای یک لایه رویه و یک لایه زیرین است که هر کدام باعث افزایش استحکام می شوند. جنس رویه از بتن متراکم تر و یکپارچه تر و دارای روزنه های به نسبت کمتر می باشد تا آب و مواد سطحی کمتر در آن نفوذ کنند و عمر آن طولانی تر شود. جنس لایه بالایی سنگدانه های ریز یا درشت همراه با سیمان متراکم و مکمل های دیگر است. جنس لایه زیرین بتن پایه می باشد، اگر مواد بی کیفیت و دانه بندی نامناسب باشد کفپوش دچار ساییدگی و شکستگی می شود. می توان گفت تقریبا 90 درصد کیفیت یک کفپوش بتنی پرسی به جنس مواد لایه رویی بستگی دارد. بعد از پیمودن تمامی مراحل بالا محصول تولید شده را بر روی پالت های یک اندازه با سلفون و تسمه های مخصوص بسته بندی می کنند علت انجام این کار افزایش سهولت در بارگیری و تخلیه است. البته مهم ترین نکته حفظ سلامت کامل محصولات تولید شده در برابر صدمات احتمالی در هنگام بارگیری نیز می باشد. در این مرحله کفپوش بتنی پرسی آماده عرضه به بازار است.

8754

نحوه نصب و قرار دادن کفپوش

نحوه نصب این کفپوش ها ساده و راحت است و پیچیدگی خاصی ندارد. کافیست زیر سازی مناسب و تراز باشد سپس با توجه به کیفیت تراکم بستر، بتن ریزی انجام می شود و به صورت مستقیم کفپوش ها بر روی ملات چیده می شوند. فقط زمانی اجرای نصب به صورت مستقیم انجام می شود که بر روی بستر خاکی باشد. در این شرایط استفاده از مصالح خاکی با دانه بندی و تراکم مناسب امکان پذیر است. اگر زیر ساز کار از خاک نباشد مرحله کندن و شکاف زیر کار و همگن سازی سطح به مراحل بالا افزوده می شود.

کفپوش پرسی مخصوص نابینایان چیست؟

کفپوشهای دارای شیار ویژه نابینایان است که نابینایان با شیارهای روی این قطعات مسیر خود را شناسایی میکنند و علت استفاده از رنگ زرد برای این قطعات ،برای سهولت کم بینایان در نظر گرفته شده به این علت که کم بینایان قادر به دیدن رنگ زرد هستند

کاربردهای اصلی کفپوش پرسی چیست؟

از کفپوش های پرسی می توان در مسیرهای پیاده روی، پارکینگ ها، حیاط، کارگاه ها، کارواش و مکانهای پرتردد به ویژه مکانهایی که محل عبور خودروهای باری سنگین است میتوان استفاده کرد.

کفپوش پرسی دارای چه ابعادی هستند؟

ابعاد کفپوشهای پرسی به صورت معمول 40*40 ،20*20 ،10*20  با ضخامت 6 سانتیمترهستند.

برای نصب کفپوش در معابر چه نوعی برای شهرداری قابل قبول میباشد؟

فقط کفپوشهای پرسی با ضخامت 6 سانتیمتر که دارای تاییده شهرداری تهران میباشد که توسط شرکت تارگت عرضه میگردد

اسکرول به بالا