مقالات

کفپوش زمین بازی کودکان ؛ 6 نکته مهم

کفپوش زمین بازی کودکان

زمین های بازی از درجه محبوبیت و البته حساسیت زیادی برخوردار بوده و لازم است که در خصوص انتخاب کفپوش زمین بازی کودکان دقت عمل کافی به خرج داده شود. ساماندهی چنین فضایی نیاز به انطباق با چندین نیاز دارد و ایمنی یکی از مهمترین موارد است. به همین دلیل، انتخاب کفپوش برای زمین بازی باید با دقت زیادی انجام شود.

تکامل زمین های بازی

مناطق بازی برای کوچولوها طی سال های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته است. امروزه، این پارک ها با جزئیات مورد توجه قرار گرفته اند تا نه تنها سرگرم کننده بلکه ایمن و برای کودکان کاملا مناسب باشند.

پارک های سرپوشیده نیز به طور فزاینده ای محبوب هستند، زیرا بدون آن که تحت تاثیر شرایط جغرافیایی قرار داشته باشند، امکان استفاده ایمن را فراهم می کنند. حتی می توان مکان های بازی موقت بچه ها را در عروسی ها، روزهای تولد، مناطق ساحلی و غیره ایجاد کرد. در زمین بازی های روباز، از کفپوش هایی چون کفپوش پرسی استفاده می شود، اما در فضاهای سرپوشیده، معمولا کفپوش های نرم تری انتخاب می شوند.

از تجهیزات گرفته تا کف زمین بازی، همه چیز باید متناسب با نیازهای هر مورد مطالعه شود.

کفپوش زمین بازی کودکان : 6 ویژگی اساسی

ویژگی های اساسی کفپوش زمین بازی کودکان را باید در موارد زیر خلاصه کرد:

1. جمع آوری و نگهداری آسان

انتخاب کفپوش کاشی های لاستیکی می تواند بسیار سودمند باشد. این نوع کاشی به تسهیل مونتاژ اولیه فضا و همچنین ساده نگهداری آن کمک می کند. این کفپوش ها در صورت سایش یا خرابی جدا شده و به سرعت نصب می شوند و می توانند به صورت جداگانه جایگزین شوند.

چمن مصنوعی نیز گزینه بسیار خوبی است. به لطف نصب و نگهداری آسان آن، می توانید فضایی دائمی یا حتی موقتی ایجاد کنید که در یک چشم به هم زدن طبیعی به نظر برسد.

کفپوش زمین بازی کودکان

2. بدون مواد سمی

مواد مورد استفاده در مناطقی که برای کودکان در نظر گرفته شده است باید کاملاً عاری از مواد سمی باشد. برای کفپوش زمین های بازی سرپوشیده، کف تاتامی، متشکل از کاشی های EVA، یک گزینه ایمن است.

3. ایمنی در کفپوش زمین بازی کودکان

کف زمین بازی کودکان باید ایمنی همه کاربران را تضمین کند. با توجه به ریسک سقوط و زمین خوردن در این محفظه ها، ضخامت و ظرفیت جذب اثرات بسیار مهم است. حتی در فضاهای داخلی، کف پوش بدون لغزش همیشه ایمن تر است.

علاوه بر این مهم است که ضخامت کف پوش برای نیازهای مختلف فضایی مناسب باشد. به عنوان مثال، در مناطقی با حداکثر ارتفاع استفاده از تجهیزات است که ضخامت کف باید بیشتر باشد.

4. بهداشت

برای جلوگیری از توسعه قارچ ها و باکتری ها، باید نوعی از کف پوش را انتخاب کرد که به راحتی قابل شستشو باشد. ساختار کاشی های ایمنی آنها را نفوذ پذیر می سازد که تمیز کردن و بهداشت آنها را بسیار تسهیل می کند.

5. مقاومت در کفپوش زمین بازی کودکان

استفاده فشرده از این فضاها می تواند منجر به خراب شدن سریع کف پوش ها شود و ایمنی کودکان را به خطر بیندازد. انتخاب کفپوش های مقاوم به این معنی است که زمین بازی برای مدت طولانی تری در شرایط خوب باقی می ماند.

می توانید یک پوشش بسیار مقاوم از ابتدا ایجاد کنید یا یک لایه محافظ به کف موجود اضافه کنید. گرانول های لاستیکی SBR یا EPDM دو گزینه احتمالی برای این منظور هستند. همیشه با بهترین متخصصان مشورت کنید و انتخاب صحیح را انجام دهید.

کفپوش زمین بازی کودکان

6. راحتی

استفاده از مواد مبتنی بر لاستیک باعث افزایش قابلیت ارتجاعی کف می شود که به استفاده راحت تری کمک می کند. از یک طرف، ضربه را به حداقل می رساند و از صدمات در صورت سقوط جلوگیری می کند. از طرف دیگر باعث کاهش خستگی هنگام دویدن یا پریدن می شود.

به طور خلاصه، منطقه پارک های تفریحی برای کودکان بسیار متنوع شده است. در حال حاضر، انواع مختلفی از راه حل ها، داخلی یا خارجی، ثابت یا حتی قابل جابجایی وجود دارد که می توانند به سرعت مونتاژ و جدا شوند. نگرانی اصلی که همه این فضاها باید مشترک داشته باشند این است: ایمنی.

در تارگت بتن، ما می توانیم در این زمینه مشاوره تخصصی ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی در این زمینه و سایر موارد مشابه، دریافت کنید.

به این مطلب امتیاز بدید
3 2 رای ها
امتیاز این مطلب
guest
0 نظرات سایر کاربران
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments