مقالات

کاربردهای کفپوش پرسی شامل چه مواردی می شود؟

کاربردهای کفپوش پرسی

کفپوش های پرسی از جمله بهترین کفپوش های موجود در بازار متنوع کفپوش های امروزی هستند که کاربردهای گوناگونی داشته و در محوطه های مختلفی می توان از آن ها به عنوان یک نوع کفپوش مطمئن و با طول عمر بالا استفاده کرد. از مهم ترین کاربردهای کفپوش پرسی باید به تعبیه آن ها در راهرو اسکله ها و بندرگاه ها، حیاط منازل و ساختمان های اداری و مسکونی، کارگاه ها، پمپ بنزین ها، بازار و پیاده رو، خیابان ها، ایستگاه مترو و قطار، محوطه کارخانه ها، مسیر های عبور ماشین آلات سنگین و … اشاره کرد.

در ادامه با ما همراه باشید تا به طور مبسوط کاربردهای کفپوش پرسی را مرور کنیم.

کاربردهای کفپوش پرسی

از جمله کاربردهای کفپوش های پرسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. پیاده روها: کفپوش های پرسی را می توان در پیاده روهای عمومی کنار خیابان ها مورد استفاده قرار داد. همین طور این کفپوش ها برای کاربرد در پیاده روی پارک ها، مسیرهای پیاده روی و عبور و مرور دوچرخه سوارها در پارک ها و … نیز کاملا مناسب هستند.

کاربردهای کفپوش پرسی

2. اهروهای ایستگاه مترو و قطار: همان طور که مشاهده کرده اید، در مسیرهای انتظار ایستگاه مترو و قطار نیز نیازمند به کار بردن کفپوش های مقاومی هستیم تا در اثر عبور و مرور بسیار قابل توجه مسافران، دوام عالی داشته باشند. کفپوش های پرسی نیز همچون موزاییک پلیمری برای قرار گرفتن در این مسیرهای انتظار و رفت و آمد مسافران در ایستگاه مترو و قطار عالی هستند.

3. پارکینگ ها: در پارکینگ ها با در نظر گرفتن عبور و مرور ماشین ها و موتورسیکلت ها، نیازمند کفپوش هایی مقاوم هستیم که در اثر عبور و مرور، دچار آسیب نشده و کیفیت و پایداری خود را حفظ نمایند. کفپوش های پرسی برای این محیط ها نیز کاملا مناسب هستند. همین طور لازم به ذکر است که می توان از این نوع کف پوش های پلیمری پرسی برای رمپ پارکینگ ها نیز استفاده کرد. به این شکل شما می توانید تنها با تغییر رنگ یا طرح این کفپوش ها، آن ها را به صورت یکپارچه در کف پارکینگ های طبقاتی و نیز مسیر رمپ ها، مورد استفاده قرار دهید.

کاربردهای کفپوش پرسی

4. ایستگاه های پمپ بنزین: همین طور در ایستگاه های پمپ بنزین نیز امکان استفاده از این نوع کفپوش ها وجود دارد. کفپوش های پرسی پلیمری ضمن آن که دارای مقاومت نسبت به وزن خودرو و موتورسیکلت ها هستند، در برابر ریزش بنزین و مواد شیمیایی نیز وجود دارد و این باعث می شود که بخواهیم آن ها را برای تعبیه در ایستگاه های پمپ بنزین نیز مناسب بدانیم.

5. محوطه کارخانه ها و کارگاه ها: در محوطه کارخانه ها و کارگاه ها نیز می توان از کفپوش های پرسی استفاده کرد. این کفپوش ها در برابر رفت و آمد افراد، ماشین آلات صنعتی، ریزش مواد شیمیایی و … کاملا مقاوم بوده و دامنه عمر بالایی دارند. از این روی می توان این نوع کفپوش ها را به عنوان گزینه هایی مناسب برای محوطه کارخانه ها و کارگاه ها، مورد استفاده قرار داد.

6. حیاط: فارغ از این که حیاط منزل، مجتع یا ساختمان اداری باشد، شما می توانید از کفپوش های پرسی برای پوشش دهی زمین استفاده کرده و مطمئن باشید که این کفپوش ها دوامی عالی داشته و زیبایی خود را در طول زمان حفظ خواهند کرد.

سخن پایانی

به نظر می رسد که کاربردهای کفپوش پرسی با توجه به قیمت کفپوش پرسی بسیار گسترده بوده و بتوان آن ها را به عنوان یکی از بهترین کفپوش های امروزی مورد استفاده قرار داد. شما چه کاربردهای دیگری برای این دسته از کفپوش ها می شناسید که در بالا به آن نپرداخته باشیم؟

به این مطلب امتیاز بدید
0 0 رای ها
امتیاز این مطلب
guest
1 نظر شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علی ترابی

میشه کفپوش پرسی و کفپوش ویبره ای رو ترکیبی استفاده کرد؟