مقالات

روش تولید موزاییک ویبره ای چگونه است؟

تولید موزاییک ویبره ای

موزاییک ویبره ای یکی از بهترین انواع موزاییک بوده که کاربردهای گوناگونی نیز دارد و در صنعت ساخت و ساز امروزی، محوطه سازی، ساخت کارگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که تولید موزاییک ویبره ای در کشورهایی چون ایتالیا و آلمان و فرانسه نیز رواج زیادی داشته و در این کشورها میان سازندگان از محبوبیت زیادی برخوردار است. با شناخت مراحل ساخت و تولید این نوع موزاییک، متوجه خواهید شد که به چه دلیل تا این اندازه محبوبیت دارند.

برای شناخت بهتر این موضوع در ادامه با ما همراه باشید.

روش تولید موزاییک ویبره ای

پیش از هر چیزی باید به طور کلی به این موضوع اشاره کنیم که در فرآیند تولید موزاییک ویبره ای، بر سطح مقطع و سطح رویی موزاییک، فشار زیادی وارد نمی شود و به جای آن از دستگاه هایی با خاصیت لرزانندگی یا همان ویبره جهت یکنواخت کردن موزاییک استفاده خواهد شد. به علاوه ویبره خوردن سطح رویی موزاییک ها، تولیدکننده را از ساب زدن این محصولات فارغ می سازد. در حقیقت تنها چیزی که برای ابعادبندی نیاز خواهد بود، قالب موزاییک پلیمری یا ویبره ای است و هیچ گونه ساب زدن یا فشار مضاعفی نخواهیم داشت.

[همچنین بخوانید: معایب و مزایای موزاییک پلیمری]

تولید موزاییک ویبره ای

برای ساخت و تولید موزاییک های ویبره ای، لازم است که مواد اولیه تولید کننده آن ها با یکدیگر مخلوط شده و در قالب های موزاییک که پیشتر به آن ها اشاره کردیم، ریخته شود. در نظر داشته باشید که پیش از آن میزان مواد لازم برای ترکیب کردن با یکدیگر، در دستگاه اندازه گیری پیمانه شده، سپس در قالب های پلاستیکی ریخته خواهند شد. پس از آن این مواد ریخته شده در قالب های پلاستیکی بر نوار نقاله قرار خواهند گرفت. در این مسیر نوار نقاله، به عنوان ویبره و لرزاننده عمل خواهد کرد.

در گام بعدی لازم است که موزاییک ها برای چیزی در حدود 5 ساعت در جایی مناسب نگه داری شده و خشک شوند. با خشک شدن موزاییک های ویبره ای، می توان آن ها را از قالب خارج کرده و برای عرضه آماده ساخت.

در صورتی که از خواندن این مقاله لذت بردید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را نیز بخوانید.

روش های ساخت موزاییک

کلام آخر

موزاییک ها به ویژه این نوع موزاییک در صنایع مستقیم و مرتبط ساختمان سازی و عمران یکی از مصالح پر کاربرد به شمار می آیند. از این موزاییک ها می توان در بخش های مختلف محوطه سازی ویلا، ساخت پیاده رو، ساخت روف گاردن، ساخت پارکینگ، پارک، حیاط و … استفاده کرد. با توجه به تنوع طرح و رنگ، کاربری این موزاییک ها به مراتب بیشتر بوده و می توان از طریق آن ها الگوهای کف سازی متنوعی را اجرا کرد.

0 0 رای ها
امتیاز این مطلب
guest
0 نظرات سایر کاربران
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments