مقالات

بهترین کفپوش های نظامی کدامند؟

کفپوش های نظامی

همان طور که می دانید برای کفپوش کردن مناطق نظامی و محوطه هایی که به هر ترتیب با رفت و آمد خودروهای سنگین و رژه های مختلف روبرو هستیم، نیاز به یک پوشش مستحکم و کاملا مقاوم در برابر ضربه و سایر وزن های سنگین خواهیم داشت.

بهترین کفپوش های نظامی

یکی از نخستین مواردی که باید برای انتخاب کفپوش های نظامی مورد نظر قرار دهیم، مقاومت عالی آن ها است. حال این مقاومت باید در خصوص شرایط متغیر جغرافیایی و آب و هوایی بوده و همین طور به مقاومت در برابر رفت و آمد افراد، رژه های نظامی و نیز آمد و شد ماشین های نظامی، نیز نیاز خواهد بود. از این روی انتخاب کفپوش های مناسب مناطق نظامی یا هر محیط روباز و سرپوشیده که به نوعی با مناسبات نظامی در ارتباط باشد، باید دقت و حساسیت خاصی به خرج داده شود.

از بهترین کفپوش های نظامی می توان به کفپوش های اپوکسی اشاره کرد که دارای این خاصیت عالی هستند که می توان آن ها را بر سطوح مختلف پیاده سازی و اجرا نمود. حال اعم از این که سطح اولیه شما بتنی یا سیمانی باشد، می توانید به راحتی این کفپوش های اپوکسی را روی آن ها پیاده سازی و اجرا کنید. همین طور در صورتی که سطح فعلی پیش از اجرای کفپوش جدید، موزاییک باشد؛ امکان اجرای کفپوش های اپوکسی وجود خواهد داشت.

کفپوش های اپوکسی چون واش بتن، دارای مقاومت در برابر رفت و آمد زیاد و همین طور تماس با مواد شیمیایی هستند. از این روی این کفپوش ها طی سال های اخیر به عنوان نخستین گزینه برای پیاده سازی در این مراکز در نظر گرفته شده اند. کف پوش های اپوکسی در مقابل رفت و آمد افراد و ماشین های مختلف و همین طور تماس با مواد شیمیایی به حد کافی، مقاومت دارند.

ویژگی های کف پوش های نظامی

همان طور که گفتیم نخستین گزینه ای که باید در خصوص کفپوش هایی که در مناطق نظامی به کار می روند، مورد نظر قرار بگیرد؛ مقاومت این کفپوش ها است. به علاوه لازم است که این کفپوش ها، در به کار گیری بر سطوح مختلف، دارای خاصیت چسبندگی مناسب و در حد بالایی باشند.

به همین ترتیب با توجه به نیازی که به برقراری نظم در مناطق نظامی وجود دارد و لازم است که بتوان مرزبندی درستی در محوطه ها داشت، به کار بردن کفپوش هایی که دارای رنگ بندی خاصی بوده و بتوان مرزبندی را به کمک این تنوع رنگ ها به کار برد، کارآمد خواهد بود. از این روی زمانی که می خواهند کفپوش هایی برای این مناطق در نظر بگیرند، موضوع تنوع رنگ یکی از فاکتورهای بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به این شکل در صورتی که بخواهیم تمام محوطه را به یک رنگ مشخص دربیاوریم، کارایی آن، چندان قابل توجه نخواهد بود. اما شرایطی را در نظر بگیرید که بتواند مرزبندی و خط کشی به کمک این رنگ های مختلف ایجاد کرد. بدیهی است که به این صورت امکان نظم دهی به رفت و آمدها و هر شکلی از فعالیت ها در محوطه، به مراتب بهتر صورت می گیرد.

دارا بودن خاصیت ارتجاعی، یکی از دیگر نکاتی است که باید در خصوص کف پوش هایی که در این مناطق به کار گرفته می شوند، مورد اهمیت قرار گیرد. در واقع چیزی که در این مناطق می خواهیم، خاصیت انعطاف پذیری و ارتجاعی در مقابل رفت و آمد یا فشار ماشین های سنگین چون انواع تانک ها خواهد بود. در غیر این صورت کارایی کف پوش هایی که در این مناطق به کار گرفته می شوند، بسیار کوتاه مدت بوده و نمی توان برداشت بهره برداری از آن ها را در طول زمان به درستی داشت.

مقاومت در برابر تماس با مواد شیمیایی، روغنی و … نیز از دیگر فاکتورهایی است که به هیچ وجه نمی توان در خصوص این کف پوش ها از آن ها چشم پوشی کرد و لازم است که حتما مورد توجه قرار بگیرند. در حقیقت به شکلی غیرقابل اجتناب ممکن است در این محوطه های نظامی، با ریزش انواع روغن مربوط به ماشین آلات یا به هر شکلی مواد شیمیایی قرار بگیریم که باید از پیش مقاومت نسبت به آن ها در خصوص کف پوش ها تعریف شده و از این بابت اطمینان خاطر وجود داشته باشد.

کلام آخر

شما چه گزینه هایی را برای کفپوش های نظامی مناسب می دانید و چه فاکتورهای دیگری را در این زمینه تاثیرگذار و تعیین کننده می شناسید؟ نظرات خود را در این باره با ما و دیگر کاربران و دنبال کنندگان وبلاگ تارگت بتن در میان بگذارید.

 

 

به این مطلب امتیاز بدید
0 0 رای ها
امتیاز این مطلب
guest
0 نظرات سایر کاربران
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments