انواع واش بتن را بشناسیم

انواع واش بتن

کف پوش بتنی دارای انواع مختلفی می باشد که نامگذاری آنها براساس محل مورد استفاده و یا طرح یا مواد تشکیل دهنده آنها می باشد. انواع واش بتنی شامل کف‌پوش‌های بتنی پیاده رو، کف‌پوش‌های بتنی طرح سنگ، کف‌پوش‌های بتنی پیش ساخته، کف‌پوش‌های بتنی پازلی، کفپوش بتنی ترافیکی وکف‌پوش‌های بتنی آراکس می باشد . در ادامه با انواع واش بتن آشنا خواهیم شد.

انواع واش بتن

انواع واش بتن را می توان در الگوهای زیر جای داد:

کفپوش بتنی پیاده رو

از این نوع واش بتنی برای پیاده روها، پارک ها و فضاهای سبز، پارکینگ ها و همچنین محوطه سازی ویلاها و محوطه سازی باغ ها استفاده می شود. این نوع درطرح های متنوعی ساخته می شود. طرح های موجود از این مدل شامل:

هلالی، آی، کنگره، پوست ماری، پلیمری، مخصوص نابینایان، دمبلی، شیاردار، شش ضلعی، انواع 40در 40 سانتی‌متری و 20 در 20 سانتی‌متری و … می باشد. این مدل در رنگ های متنوع ارائه شده است اما بیشترین رنگ مورد استفاده آبی، قرمز، زرد و خاکستری می باشد.

کف‌پوش بتنی طرح سنگ از انواع واش بتن

از نظر ظاهری این نوع کف پوش ها شبیه به طرح و نقش سنگ ها می باشند . بیشترین استفاده آنها نیز در اجرای کف پوش پیاده روها می باشد.

کف‌پوش بتنی پیش ساخته

موادی که این نوع را تشکیل می دهند از همان مواد کف پوش بتنی پیاده روها می باشد.

کف‌پوش بتنی پازلی

مواد تشکیل دهنده این نوع با دستگاه های ویبراتور متراکم شده اند. دستگاه ویبراتور با استفاده از عملیات لرزش و ویبره موجب ایجاد تراکم مواد تشکیل دهنده می شود. اجرای این نوع کف پوش به دو صورت خشکه چینی و خیس انجام می شود.

انواع واش بتن

کفپوش بتنی ترافیکی

این مدل دارای استحکام بالایی می باشد از این رو برای فضاهای شلوغ و پر رفت و آمد مانند پارکینگ، اتوبان ها مناسب است. این مدل در دو نوع مستطیلی و شش ضلعی ارائه شده است. رنگ ها آن نیز متنوع می باشد.

کف‌پوش بتنی آراکس

این مدل نیز دارای مقاومت بالایی می باشد. مدل آراکس دارای سه نوع مختلف می باشد که شامل آراکس ملاتی، آراکس پاششی و آراکس پلیمری می باشد.

آراکس ملاتی از انواع واش بتن

مواد تشکیل دهنده سنگریزه های سخت و سیمان می باشد. که قابلیت افزودن رنگ را دارد. این مدل محکم ترین نوع آراکس می باشد . بیشترین استفاده در کف سازی کارگاه ها، کارخانه ها و مکان هایی که ممکن است ضربان سنگین به کف وارد شود ، می باشد.

آراکس پاششی

استفاده این نوع به صورت لایه ای روی پایه بتن می باشد. مواد تشکیل دهنده همانند نوع ملاتی می باشد. بیشترین کاربرد آن در پارکینگ ها و سقف می باشد. دارای وزن سبکی است و بار اضافی را برای سازه دربرندارد.

آراکس پلیمری

مواد به کار رفته همانند دو نوع قبلی می باشد، به علاوه از مواد پلیمری هم استفاده شده است. استفاده از پلمیر موجب چسبندگی بالا در این نوع مدل شده است و تحمل وزن بالا را تا میزان زیادی دارد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید...

سنگفرش حیاط
مقالات

سنگفرش حیاط + انواع سنگ ها

ابتدا باید به این موضوع بپردازیم که منظور از سنگ فرش کردن به معنی کنار هم قرار دادن سنگ به طور منظم یا به صورت نامنظم است، بنابراین می توان از این نوع پوشش برای بستر سازی راه ها و کفپوش کردن مکان هایی مانند حیاط استفاده کرد چرا که مقاومت سنگ در مقایسه با

کفپوش زمین بازی کودکان
مقالات

کفپوش زمین بازی کودکان ؛ 6 نکته مهم

زمین های بازی از درجه محبوبیت و البته حساسیت زیادی برخوردار بوده و لازم است که در خصوص انتخاب کفپوش زمین بازی کودکان دقت عمل کافی به خرج داده شود. ساماندهی چنین فضایی نیاز به انطباق با چندین نیاز دارد و ایمنی یکی از مهمترین موارد است. به همین دلیل، انتخاب کفپوش برای زمین بازی

0 0 رای ها
امتیاز این مطلب
guest
0 نظرات سایر کاربران
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
اسکرول به بالا